Imprimeix
Categoria: Esports
Vist: 289
Temporada 1999-2000

  

Drets:Toni Cano (delegat), Crespo, P.Pascual, M. Garau, D.Flaquer, A.Domínguez, M.Trinidad, J. López, J.A.Medina, Pep Fuster (Entrenador). Acotats: L.Flaquer, X.Mena, T.Riutort, J.Moll, J.Ribot, I.Venera, N.Dominquez, M.Ferrer, Sogorb.




El juliol del 1999 es va celebrar el tradicional campus d'estiu el Escolar en què col·laboraren els dos jugadors professionals de Capdepera (Primera Divisió), Toni Prats (Betis) i Juanmi Gelabert (Sevilla).

Entre futbol i bàsquet, el 30 d'octubre de 1999, van fer la presentació 223 jugadors, 15 entrenadors i 23 delegats, una de les més nombroses en la història del club.

En Pep Fuster, a part d'entrenar al primer equip de Primera Regional, també va dirigir l'equip benjamí de segon any.

Aquesta temporada, Jaume Moll (sènior) va ser convocat amb la selecció balear de cadets.

A la festa de final de temporada, com de costum, des de l'inici de la presidència de Ramon de s'és Cuines, es van lliurar els trofeus als jugadors més regulars de cada equip, valorant el seu bon comportament, l’assistència als entrenaments i les convocatòries En la mateixa data es va celebrar el IV trofeu Ramon de ses Cuines, amb en Pep Medina i en Jaume Moll (sènior) com a àrbitres dels partits.


Pep Medina i Jaume Moll amb la família d'en Ramon de ses Cuines

Els guardonats en futbol. De la temporada 1999-2000, van ser:

 Benjamins segon any: Francisco Moreno i Francisco Vives / Benjamins primer any; José Zafra / Futbol femení: Vicenta Duran / Alevins Futbol 7: Marcelo Baptista / Alevins segon any: Manuel Unruh / Infantils Futbol 7: Tomeu Creu / infantils segon any: Paulí Faba / Cadets B: Miquel Rechac / Cadets A : David Fernández / Juvenils: Josep Miquel / Primera Regional: Francisco Domínguez, José A. Medina, Marcos Trinitat, Ángel Domínguez i Luci Flaquer. Joan Ribot va ser el màxim golejador de l’equip de Primera Regional.

Directiva 1999-2000 - M.Mariño (nou), Lorenzo Garau 'Mestrès', Pere el Català, Toni Serapio, M.Bestard, José Hernández (nou), Toni Cano, Xisco Vives (Bàsquet), Jaume Moll, Acotats: Miquel Hernández (nou), Jeroni Sureda, Pedro Sard, José Medina, Biel Flaquer, Pere Font, Pau Vidal (nou) 

Els guardonats en Bàsquet van ser:

Infantil femení: Irene Macarro / Cadets: Ferrera / Sènior B: Francisco Vergara / Sènior A: Carles Blanes.

Bàsquet Sènior "B" - Drets: Ani Muñoz (entrenadora), Juan Andrés Martínez, Dani Marín, Carlos Crespo, Rafa Herrera, Juan Antonio Ferrera, Jaume Melis. Acotats: Julián García Sotoca, Alain Torrecilla, Roberto Pérez, Abel Servera, José Francisco Vergara.

Entrenadors 1999-2000 - Drets: Armin Aichman, Biel Gili, Baltasar Moya, Jeroni Adrover, Pep Fuster, Macarro (bàsquet) J.A. Ferrera, (bàsquet) J. Macarro (bàsquet). Acotats: J Trini, Antonio Ramos, Pedro Alejandro, Aní Muñoz (bàsquet), Toni Brunet, Pep Reynés i Jaume Moll.

 

 1ª REGIONAL temporada 1999-2000

 

 

J

G

E

P

GF

GC

PTS.

1

Collerense

32

20

8

4

79

38

68

2

Santanyí

32

18

11

3

85

37

65

3

Esporles

32

17

8

7

56

25

59

4

Sta. Maria

32

15

7

10

60

39

52

5

Artà

32

15

7

10

64

52

52

6

Escolar

32

13

 

9

10

58

37

48

7

Sta. Eugènia

32

13

9

10

53

48

48

8

Badia

32

12

11

9

57

44

47

9

Patronat

32

13

6

13

55

46

45

10

Algaida

32

11

6

15

53

71

39

11

At.Balears B

32

8

13

11

50

62

37

12

Xilvar

32

10

7

15

49

63

37

13

Barracar

32

8

11

13

64

79

35

14

Pto. Cristo

32

9

8

15

51

65

35

15

Port Pollença

32

8

9

15

39

77

33

16

Alaró

32

8

9

15

34

56

33

17

Marratxí

32

3

3

26

26

94

12


Miquel Bestard