Imprimeix
Categoria: Esports
Vist: 497

Amb l'entrada de la nova directiva (fa dos anys) s'ha tornat a recuperar la festa de final de temporada celebrada el diumenge dia 9 de juny


En aquesta festa es
premien als jugadors que al llarg de la temporada s'han fet creditors del trofeu, valorant el compliment en els entrenaments, convocatòria, esportivitat, etc... Deixant en segon terme la qualitat. Per tant és un premi molt valorat perquè el millor sobre el terreny sense el seu bon comportament no poden fer creditors del trofeu.
A les deu en punt Tomeu Pascual,
com a mestre de cerimònies, va fer la presentació dels premiats, després que el president, Bernat Palmer, en breu al·locució, va donar les gràcies a tots


En finalitzar el lliuraments el regidor Pere Terrassa en un curt parlament va desitjar ànims i força perquè la junta directiva continuï amb aquesta tasca sense cap ànim de lucre però que beneficia a molts infants i joves.

Seguidament, hi va haver coca amb verdura i beguda per a tots els assistents; mentre
 es celebrava per posar fi a la festa un partit de veterans: Escolar 4 - Manacor 0.



Trofeus:

PREBENJAMIN: 1r Iker Vega, 2n Gerard Flaquer, 3r Miquel Mestre.


BENJAMIN “B”: 1r Miquel Ruiz, 2ºnAlejandro González, 3r Pedro Brunet.

rENJAMIN “A”: 1º Hugo Llobera, 2n Adrián Cornejo – Ángel Herrada, 3r Aleix Montón.

ALEVIN “B”: 1r Llorenc Fons, 2n Alex Llobera, 3r Manuel Lorenzo.

ALEVIN “A”: 1r Miquel Genovart, 2n Raúl Postigo, 3r Alejandro Venera – Hugo Massanet.

INFANTIL FUTBOL 7: 1r Dani Sureda, 2n Joan Roc, 3r Juan Ortiz.

INFANTIL F 11: 1r Izan Moráis, 2n Sergi Vives, 3r Martí Recio.

CADETS: 1r Marc Adrover, 2n Héctor Herrera – José Mari Pascual, 3r Felipe Izquierdo.

JUVENILS: 1r Marius Shnaprbush, 2n Damián Mesa, 3r José Manuel Serrano.

2ª REGIONAL: 1r Juanlu Flaquer, 2n Alejandro Niño, 3r Daniel Sureda.

A las tres nines que actualment forman parte de l’Escolar: Fátima Adelowo (Escoleta). Alba Pérez (Benjamín “A”) Lena Rocha (Infantil F 11)

Jugador que més ha progressat al llarg d’aquesta temporada: Alejandro Venera


Menció especial: Manolo Navarro



Menció especial: Xisco Mena



Montse i Adriano també reberen un reconeixement a la tasca realitzada des del BAR.